Konferencja „Współpraca szkół kształcących w zawodach z pracodawcami” we Włocławku

W dniu 25.09.2015 odbyła się w Centrum Kultury „Browar B” konferencja pt. „Współpraca szkół kształcących w zawodach z pracodawcami” zorganizowana przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Zespołem Szkół Chemicznych we Włocławku.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Konferencja stanowiła pole do wymiany poglądów i doświadczeń w związku tematyką edukacji zawodowej w Polsce z perspektywy wszystkich uczestników kształcenia zawodowego, tj. osób odpowiedzialnych za kształcenie zawodowe (przedstawicieli Departamentu Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego MEN, przedstawicieli ZSCH we Włocławku), władz lokalnych (Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego), pracodawców (Bydgoski Klaster Przemysłowy, Grupy Lotos S.A., FUWK KONWEKTOR sp. z o. o) oraz samych zainteresowanych, uczniów, którzy również byli obecni na Sali konferencyjnej.

Szeroko pojęta współpraca szkół z pracodawcami obejmowała między innymi tematykę praktyk realizowanych w przedsiębiorstwach. Stąd też prezentacja wybranych aspektów projektu TRAWI oraz MOBI przez Fundację Faveo cieszyła się dużym zainteresowaniem. Szkoły, również z innych branż nie związanych z hotelarstwem i gastronomią, zachęcone wynikami naszej ponadnarodowej kooperacji z Niemcami w ramach projektu „Mobilność międzynarodowa kluczem do jakości edukacji zawodowej” – MOBI, także chciałyby spróbować wysłać swoich uczniów na zagraniczne praktyki zawodowe we współpracy z naszą Fundacją.

Cieszymy się bardzo z Państwa zgłoszeń i liczymy, że już wkrótce uda nam się zrealizować kolejne projekty mobilności dla Państwa uczniów.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami konferencyjnymi, które dostępne są na stronie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kształcenia Nauczycieli: http://www.cen.org.pl/images/prezentacja_www.pdf.

Galeria zdjęćkonferencja CEN

KONTAKT

Fundacja Kształcenia Zawodowego
i Międzykulturowego "Faveo"

ul. A. Kmicica 56
54-514 Wrocław
tel./fax +48 71 349 73 15

info@fundacja-faveo.pl