Czas pożegnać projekt MOBI

Nadszedł czas, by ostatecznie podsumować działania w projekcie MOBI  „Mobilność międzynarodowa kluczem do jakości edukacji zawodowej”. Dnia 27.11.2015 r. w ZS. im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu odbyła się konferencja zamykająca projekt. Spotkanie to przywołało przede wszystkim wspomnienia zarówno z praktyk zagranicznych, jak i z szkolenia osób zajmujących się kształceniem zawodowym, które odbyło się w marcu tego roku. W konferencji udział wzięli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół, którym uczestnicy przekazali swoją zdobytą na stażu wiedzę i pokazali umiejętności, m.in. w formie nakrytego stołu z degustacją. Prezentacja multimedialne, zdjęcia, opisy i opowieści pozwoliły wszystkim zebranym na chwilę przenieść się do Saksonii-Anhalt oraz do ośrodka hotelarsko-restauracyjnego Bildungsnetzwerk w Magdeburgu. W ramach prezentacji szczegółowo zostały omówione etapy kształcenia i szkolenia uczestników, którzy chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami odnośnie tego, czego nowego się dowiedzieli, co wygląda inaczej w Niemczech niż w Polsce, czego nowego nauczył ich ten wyjazd, jak wyglądała ich współpraca z niemieckimi pracownikami oraz jak zmieniło się ich podejście do nauki i pracy zagranicą. Konferencji towarzyszyła także wystawa zdjęć ze staży, która nadal jest do obejrzenia w szkole.

Konferencję uświetniła również wideo-rozmowa na żywo z prezesem ośrodka Matthiasem Hirschmannem oraz na życzenie uczniów z jednym z kucharzy, który był opiekunem praktyk dla grupy gastronomicznej.

Jak na samym wstępie spotkania podkreślał dyrektor szkoły, Pan Ryszard Lech, projekty mobilności stanowią ważny element edukacji zawodowej uczniów, dzięki której to mogą oni przede wszystkim nabyć nowe kompetencje zawodowe, ale również inne kluczowe umiejętności takie jak chociażby lepsza znajomość języków obcych czy zdolność pracy w międzynarodowym zespole.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w projekt za wspaniałą współpracę. Cieszymy się również, mogąc Państwa poinformować, że już w przyszłym roku rusza kolejny projekt mobilności zawodowej pt. „Hallo Europo!”. Wszelkie informacje na temat tego projektu znajdą Państwo na stronie Fundacji Faveo: www.fundacja-faveo.pl.

 

Galeria zdjęć – Konferencja MOBI w Miliczu 27.11.2015

KONTAKT

Fundacja Kształcenia Zawodowego
i Międzykulturowego "Faveo"

ul. A. Kmicica 56
54-514 Wrocław
tel./fax +48 71 349 73 15

info@fundacja-faveo.pl