Przygotowanie kulturowe MOBI

W dniach 11.02.2015 i 17.02.2015 odbyło się przygotowanie kulturowe uczniów szkoły w Międzyborzu do wyjazdu na praktyki zagraniczne do Niemiec. Zajęcia prowadzone przez trenerów Fundacji Faveo zostały zrealizowane metodą interaktywnego treningu kompetencji międzykulturowych. Uczniowie mieli okazję m.in. zdobyć nowe informacje o Niemczech i Niemcach, poznać i zrozumieć funkcjonowanie stereotypów i uprzedzeń kulturowych, przełamać bariery komunikacyjne związane z posługiwaniem się językiem obcym.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za efektywną pracę i życzymy udanego wyjazdu!

 [GALERIA ZDJĘĆ]Spotkanie formalno-organizacyjne MOBI

W dniu 11.02. 2015 odbyło się kolejne spotkanie formalno-organizacyjne dotyczące wyjazdu grupy 30 uczniów oraz kadry do  Bildungsnetzwerk Magdeburgu, w Saksoni-Anhalt. Podczas spotkania zostały przekazane główne informacje dotyczące wymagań formalnych w związku z wyjazdem, samego wyjazdu, pobytu oraz praktyk. Wszelkie dodatkowe uwagi prosimy kierować bezpośrednio do Fundacji Faveo pod adres mailowy: info@fundacja-faveo.plUczestnicy projektu wybrani

W dniu 07.01.2015 r. zakończona została rekrutacja  w Szkole Ponadgimnazjalnej im. Orła Białego w Międzyborzu do projektu MOBI. W sumie na trzytygodniowe praktyki zagraniczne w marcu wyjedzie 30 uczniów kształcących się w branży hotelarskiej i gastronomicznej. W marcu również grupa nauczycieli zawodu branży hotelasko-gastronomicznej oraz pracodawców oferujących miejsca praktyk wyjedzie na 5 dni do Niemiec, by odbyć  kursy praktyczne i szkolenia teoretyczne.

Kolejne spotkanie formalno-organizacyjne w sprawach projektu planowane jest na 05.02.2015 r.

Rusza projekt MOBI!!!

Zachęcamy wszystkich uczniów klas hotelarskich i żywieniowych oraz nauczycieli zawodu hotelarz/gastronom Szkoły Ponadgimnazjalnej im. Orła Białego w Międzyborzu, jak też pracodawców oferujących miejsca praktyk dla uczniów szkoły do udziału w projekcie praktyk oraz szkoleń zagranicznych w Niemczech pt. „Mobilność międzynarodowa kluczem do jakości edukacji zawodowej” – MOBI. Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące projektu oraz formularze zgłoszeniowe znajdziecie Państwo na naszej stronie projektu (zakładka: o Projekcie, dokumenty projektowe) oraz w sekretariacie szkolnym. Zgłoszenia przyjmowane będą do 07.01. 2015 r.
KONTAKT

Fundacja Kształcenia Zawodowego
i Międzykulturowego "Faveo"

ul. A. Kmicica 56
54-514 Wrocław
tel./fax +48 71 349 73 15

info@fundacja-faveo.pl